Likralı kalem etek

10:56 ÜMMÜ Er 14 Comments

 
 
 
 
 
 
 
Akşam diktim sabah giydim bir parça oldu kendisi. Kumaşı geçen hafta almıştım. Kalın penye kumaş. Yarım saatte biçtim ve diktim. Likralı olduğu için fermuarsız bir kalem etek oldu kendisi. Rengini ve desenini çok sevdim. Yazında kışında rahatlıkla kullanabileceğim bir model oldu.
 
Kalıp olarak bir kalem eteğimi kullandım. Kumaşın uzerine koyarak, dikiş payını hesaplayarak biçtim. Bel kısmına da pervaz yaptım.

14 yorum:

mumla eskitme yöntemi

15:56 ÜMMÜ Er 6 CommentsDekupaj işini çok sevsemde teknik konusunda bişeyler eksik sanki. Gerçi dekupaj ve boyama ile ilgili çok bişey yapabildiğim söylenemez ama seviyorum işte.
 
Mumla eskitme yöntemini denemeyi çok istiyordum. Malum bu ara vintage, country tarzı çok popüler. Eskitme mobilyalar ve objeler de bu tarzlara çok uygun. Bu yöntem internette çok anlatılmış. Bende okudum, inceledim ve yaptım sonunda.
 
Ben şu şekilde yaptım:
 
1- İlk olarak kahverengi boyuyoruz tepsiyi.
2-Ardından bildiğimiz bakkal mumları varya, çocukluğumuzun elektrik kesintilerinde en yakın arkadaşlar:) işte onunla eskitme istediğimiz yerlere bolca sürüyoruz.
3-Üç-dört kat beyaza boyuyoruz.
4-Tepsinin ortasına dekupaj tutkalı ile resmi yapıştırıyoruz.
5-Eskitme istediğimiz bölgeleri zımpara ile zımparalıyoruz.
6-Vernikliyoruz ve işlem tamamdır.
 
 
Ben yapıştırdığım resmi kelebekli seçtim. Kelebekler bu ara salonumun vazgeçilmezleri. Konsepte uyması bakımından kelebekli olsun istedim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6 yorum: