Araba koltugu yenileme

17:49 ÜMMÜ Er 2 Comments

Uzun kullanımlar sonucu eskimiş ve yıpranmış araba koltuğuna yeni bir soluk getirmek için yenileme işlemine giriştim. Sadece kılıf olarak değil, süngerininde değişip, desteklenmesi gerekiyordu. Tutorial olarak gösteremesemde (internette bulabilirsiniz) malzemeler şu şekilde:

1- 1 mt kumaş
2- 60 cm sünger

İlk olarak sırt yaslama yeri, oturma yeri, yan iki parçalar olmak üzere 6 kalıp çıkardım. Kumaş ve sünger için aynı kalıpları kullandım çünkü süngerinde yerleşeceği bölgeden biraz dışarıya taşması gerekiyordu. Yanlarını da yumuşaklaştırmak adına.
 
 


 
 


 
 
Ve sonuç:
 


 

2 yorum:

Küçük bir DIY projesi

11:57 ÜMMÜ Er 0 Comments

 
 
 
 
 
 
İki arada bir derede dedikleri kesinlikle budur işte. Akşam Beren'i uyutup, bugünün yemeğini yaptıktan sonra siparişleri hazırlamaya koyulacakken, uzun zamandır aklımda olan payet cep-mini dıy proje- yapma işine giriştim. Ben kesinlikle günü 19 saat yaşayanlardanım. 5 saat uyuduğum için ve bu 19 saat içinde yapacak hep bişeyler bulduğum için.

İhtiyacımız olan sadece:

1-İstediğimiz renk tişört,
2-Payet,
3-Kumaş yapıştırıcı,
4-İğne iplik ve makas

Öncelikle cep için bir kalıp çıkarıp payetti o kalıba göre kestim. Kumaş yapıştırıcı ile göğüs kısmına yapıştırıp, kenarlarından el dikişi ile diktim. Sadece dikmek te yeterli olabilir ama işimi garantiye almak adına aynı zamanda yapıştırdım da.
 


 

0 yorum:

Trt 1 Eline Sağlık Programı

17:42 ÜMMÜ Er 0 Comments

      Boşladığım, hiçbir zaman tamamiyle kafamı veremediğim bloguma yazma şevkiyle geri döndüm. Blog yazmak, hislerini, düşüncelerini, hayatından kesitleri binlere belki ülkenin başka bir köşesine duyurmak çok başka bişeymiş. Yazmak kadar okumayıda seviyorum ben. Ayrıca bi açıdan insaoğlunun meraklı yönü bence blog okumak. Ne yapmış, ne etmiş, ne düşünmüş, ne yemiş, ne içmiş sanane elalemin günlüğünden dimi? Yok öyle değil fıtratımızda var bizim. Ben şahsen merakla okuyorum blogları. İyi de bir blog okuyucusuyum yani:)
 
      Bana güzel şeyler kazandırdı bu blog. Son olarakta hayatımda unutmayacağım güzel bir anı. Bazı blogcu arkadaşlarımızın da katıldığı Trt1 Eline Sağlık programına katıldım geçen hafta. Bir heyecanlı, bir soğukkanlı bir program geçirdim. Çok zevk aldım, çok değişik bir tecrübe kazandım.

Program sonunda çıkan ürünler.Yemek tatmak için beklerken:)

 
Köle İsaura gibi çalıştırdılar beni:D

 
 
Çok beğenilen notluk.

 

 Ve ben gerçekten bu kadar kilolu değilim valla:) Biraz fazlalığım var ama biraz:))


İzlemeyenler için:

http://trt1studyosu.web.tv/video/pd4sbczyury


0 yorum: