Pudra rengi

17:16 ÜMMÜ Er 1 Comments


Alışveriş yapıyorsam eğer, oldum olası hiç uyumlu şeyler almam. Eve geldiğimde birbirine uydurmak için bişeyler ararım. Bulurum da ama. Her telden varsa evde, bulunur doğal olarak:)

Yalnız son zamanlarda durum biraz farklı. Ya elim pembelere, ya mint yeşiline ya da pudra renklere gidiyor. Bunlarda son aldıklarım.

1-triko/koton
2-çanta/koton
3-kolye/forever new
4-küpe/forever new
5-slip-on/h&m


1 yorum:

Retro bluz

16:51 ÜMMÜ Er 4 CommentsSadece yakası kalan retro model bluz. Siyah-beyaz renklerde, üzerinde yuvarlak şekiller olan, pamuklu gabardin kumaş. Kalıbı Burda dergisi 2013/temmuz sayısı 130 nolu model. Bu modelden dikmeyen var mı, yok bence:)) 

Kesinlikle çok iyi bir kalıp. Provaya gerek duymayacağım türden. Kollarının uzunluğu, pensin tam göğüs kısma oturması benden tam not aldı. 4 yorum:

Gri maksi etek

11:06 ÜMMÜ Er 6 Comments


Yıldırım gibi dikişe döndüm diyebilirim. Haftasonunu 3 parça dikerek tamamladım. Bunlardan ilki gri renkli penye maksi etek. Belinde kalın lastiğiyle dikilecek en kolay parça. Bir iki sezonun hitlerinden maksi etekler. Bende kolay dikilmesi ve rahat giyimi nedeniyle tercihlerimin üst sıralarına alıyorum kendilerini.6 yorum:

Papaver somniferum

16:14 ÜMMÜ Er 0 Comments


Bu harika çiçekler "papaver somniferum" bitkisinin çiçekleri. Bildiğiniz haşhaş yani. Latince adını yazdım, sanki o görüntüsünde ki ağırlığını o karşılıyordu sadece. Yine bir haftasonu gezisiydi. Bu defa yolumuz Ege'ye düştü. Uşak ve çevresi buralar.


Elimde dikişte değil bu aralar. Aklımdakileri hayata geçirmek için ilham gelmesini bekliyorum. Hoş ilham gelse de seyehatten kendimi alırsam dikeceğim.


0 yorum:

Çamlıyayla-mersin gezisi

12:03 ÜMMÜ Er 0 Comments
Herkes yaz ayları gelsin de tatil yapalım diye bakar, bende bahar ayı tatillerine bayılırım. İlkbahar favorim, sonbahar ise benim için ikinci sırada gelir. Sonra yaz, sonra da kış. İlkbaharın o tatlı serinliği, canlanan doğa, açan kır çiçekleri, en canlı renkler, mutluluk hormonunun artışı, kıştan usanmışlığın tazelenişi...

Bu yılı ve hatta bundan sonraki yılları kendime "seyahat yıllları" olarak ilan ediyorum. Gezip görmek istediğim, fotoğraflamak istediğim, hem aklımda hem de bilgisayarımda arşivlemek istediğim öyle çok yer var ki. Bir de Beren çok gezsin, çok öğrensin istiyorum. Sadece okumakla olmuyor bazı şeyler. 

4 yıldır gitmediğimiz Çamlıyayla'ya gittik geçen haftalarda. Baharda gitmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gidince anladım. Mis gibi çam havası, daha kimse gelmediği için bakir bahçeleri ve doğası. Anlatırken bile temiz hava çekiyor gibiyim:))


Beren'in hiç böcekmiş, hayvanmış korkusu yok. Gerçi karanlık hariç korkusu yok. Karanlıktan korkmayı da okulda öğrenmiş, sanırım arkadaşları ile birbirlerini korkutuyorlar. Bazen sinek yakalar, zavallı sinekte elinde bacaklarını sallar durur:) öldürmemesi gerektiğini de bilir, bir süre tuttuktan sonra elinden bırakır.


Tavsiyem bu mis gibi havaları değerlendirin, yazın kuraklığı gelmeden.0 yorum:

Çizgili bluz

11:44 ÜMMÜ Er 1 CommentsÇizgili sevdam devam ederken, kumaşçıda bulduğum defolu likralı bu kumaşı mt 2,5 tl ye almıştım. Yine benim "temel kalıbım" ile biçtim. Yanlız bunun arkası önüne göre biraz daha uzun. Yarım saatte bitti diyebilirim. 


Leopar çantayı da geçen yıl ben dikmiştim. İki defa kullandıysam eğer biri de bugündü:)

Şimdi de aklımda çizgili etek dikmek var. Uygun kumaş bulduğumda anında dikmeyi düşünüyorum.


1 yorum:

Ankara'da kumaş alışverişi nerden yapılır?

18:49 ÜMMÜ Er 1 CommentsKumaşlarını nerden alıyorsun sorusu gerek maille gerekse diğer hesaplarımdan o kadar çok soruldu ki post yazmak farz oldu. Ben kumaşlarımı "bursa kumaş pazarı"ndan alıyorum. Altta ki harita da yerlerini yıldızla işaretledim. Çok basitçe ulaşabilirsiniz. Zaten kızılaya her semtten vasıta var. Kızılay izmir caddesinde 4 tanesi. Birde dikmen caddesinde var, petrolün ordaki çağdaşın az ilerisinde. Kocabeyoğlu pasajının üst katında bir tane, altkatında ise başka bir şubesi var.1 yorum: