Çarpı işi: ı love you

23:32 ÜMMÜ Er 2 Comments

 
 
     Evvet yine saplantılı alışkanlıklarımıza devam:) Taktığıma takar, suyunu çıkarıp, "yeter be" diyene kadar (kendi kendime tabi) o işi yaparım. Sonra hevesim kaçar başka bir şeye yönelirim, huyum kurusun.
 

 
     Şimdi bu çarpı işleri benim evimin duvarlarını süslüyor. Gerçi bir kaçını hediye ettiğim oldu, neyse. Geçen evime gelen bir arkadaşım bu kasnakta yazanın anlamını sordu. Bariz "ı love you" değil mi ya, ben ilk gördüğümde direk anlamıştım. Şaşırdım yani:))

 
Şablonu:
 
 2 yorum:

Çizgili, ponponlu kitap çantası

14:58 ÜMMÜ Er 6 Comments

     Her daim yanımda taşıdığım olmazsa olmazlarım vardır ve bu yüzden çantam tabiri caizse "külçe" gibidir. Bunların yanında ıvır zıvır taşımaya da bayılırım. Hal böyle olunca bir çanta tabiki yeterli olmuyor. Kitap, dergi, Ipad, kalemlik, cd vs... bana göre elzem olan ıvır zıvırlarımı taşımak amacıyla bir çanta dikmek istiyordum uzun zamandır. Nitekim kendime kareli bir model diktim. Bu çizgili olan da Sevgili Fufuokur için dikmiştim.

     İki katlı yaparak hem sert durmasını, hem de eskime oranını azaltmış oluyoruz. Ponponlar ise tamamen zevkinize kalmış. 

      Hediye olacağı için ben kişiye özel bişeyler de olsun istedim üstünde. Seramik hamurundan kelebek yapıp, üzerine isim yazdım.

      Umarım zevkle kullanıyordur:)

6 yorum:

Çarpı işi: Love

15:17 ÜMMÜ Er 0 Comments


     Her işin bir adabı, bir şekli ve bazı kuralları vardır. Hobi olarak ilgilendiğiniz alanlar varsa eğer hepsinden az-çok bilgi sahibi olur, o bilgilerinizi kullanarak sonuca ulaşırsınız. 

     El beceriniz varsa eğer emin olun hertelden çalmaya mahkumsunuz:) Çünkü gördüğünüz her güzel şeyi yapmaya çalışacak, kim bilir belki de amatörlükten profosyonelliğe doğru gideceksiniz.

     Bu çarpı işi de öyle. Hemen hemen herkes yapabilir. Bende bir süre önce kendisine merak salmış bulunmaktayım.     Aşağıda "şema"sı bulunan Love yazılı çarpı işi. Kasnağı çıkarmadan duvarlarınızı siz de süsleyebilirsiniz.0 yorum:

çarpı işi: kuşlar

00:19 ÜMMÜ Er 2 Comments

 

 
        Bloga post yazmazken boş duracak değildim herhâlde:)
Bir gün salon duvarıma bakarken orada bir şeylerin olması gerektiğini düşündüm. Tablo mu olmalıydı, ayna mı? Yok hiçbiri. Bence renkli renkli bir şeyler iyi gidecekti.

 
Şablonu:
 
 

2 yorum:

polkadot pantolon

19:55 ÜMMÜ Er 0 Comments

 
        Bir önceki postta görünen "puanlı kumaş"tan tabi ki pantolon yapacaktım:) Sanırım etek giymeği çok sevmiyorum ben. Pantolon içinde kendimi daha iyi hissediyorum. Hele ki Jean ise söz konusu, en rahatı, en güzeli. Hafta içi iş dolayısıyla bu pek mümkün olmuyor tabi. Ee o zaman iş kanvas pantolonlara düşüyor.
 
         Esnek kanvas kumaşlar pantolon dikiminde favorim. Hem dikimi kolay, hem de esnekliğiyle hata payı yüksek. Kalıp ise diğer tüm diktiğim pantolonların kalıbı. Yandan fermuarı olması ise patla uğraşmama gerek bırakmıyor, daha kolay. Aslında pantolon dikimi düşünülenin aksine çok kolay. Eğer tereddüt yaşayanlarınız varsa bence vakit kaybetmesinler.
 

 
 
Dikiş dikerken ne yaparsın sorusuna yanıt: tabi ki "müzik dinlerim".

0 yorum:

Cizgili Crop Bluz

15:38 ÜMMÜ Er 2 Comments


       "Ruhum bayır aşağı inerken, aklım balon olmuş uçuyor." Bazen kendimi Up filmindeki ev gibi hissediyorum. Elimde olmayan sebeplerle havalara uçuyorum yani:) 

        Bu gibi durumlarda çok verimli olurum. Varsa bir işiniz yaparım yani:) Öyle durumlardan birinde, hemde davet edildiğim bir açılışa katılacağım bir gün, çıkmadan 15 dak. önce, 15 dak. da diktim bu bluzu de.

        Gördüğünüz üzere son zamanlarda siyah-beyaz, hatta siyah-beyaz çizgili hastalığına yakalanmış bulunmaktayım. Doğal olarak elim hep bu tarz kumaşlara gidiyor. O kadar çizgili bir şeyler diktim ki, sayamadım.


        Bu kadar kısa zamanda dikilmiş bir bluzun kalıbı yok tabi ki. Zaten bol olmasını istediğim için, bol tişörtlerimden birini kalıp olarak kullandım. Sucuba tarzı bir kumaş olduğu için baskı dikişi yapmayı tercih etmedim. 

        Sonuç olarak, 15 dakikada diktim, ütüledim ve giydim:)

2 yorum: